Album rodzinny Fotografia Rodzinna Projekt fotograficzny

IMG_0821_foto
Białe goździki, dziadkowie i nasi ludzie na górze.

Zawsze widząc białe goździki będę myśleć o Julii i jej tacie – dlatego tym zdjęciem otwieram dzisiejszą  publikację –  często bez okazji, bo akurat przejeżdżał rowerem, Marek kupował jej białe goździki – z tej pięknej historii, na ważną pamiątkę, zostało zdjęcie. Moje ukochane.

Niedługo dzień babci i dzień dziadka. Dzielę się ważną dla mnie sesją, można powiedzieć wielopokoleniową. Fotografowałam Marka i Małgosię (dziadkowie), Julię i Michała (mama i tata), Brunona i Sonię (wnuczki). Dziadkowie, z którymi spotkałam się na początku – zatańczyli do zdjęć tango – taniec bliskości. Jestem przekonana po tym spotkaniu, że tango powinno być obowiązkowe dla par, które potrzebują terapii. Być może bycie blisko – ciało przy ciele powoduje, że w relacji coś się naprawi –  a do tego gra muzyka.

Potem Marek i Małgosia pobyli chwilę sami przed moim obiektywem, a potem wpadli Julia z Michałem i dziećmi i zaczął się lekko kontrolowany chaos – sedno. Oprócz tego, że ta rodzina naprawdę jest niespotykana i zjawiskowa, a do tego fotogeniczna, to sesja ta jest wyjątkowa,  ponieważ Marka – czyli dziadka nie ma już wśród nas. Chorował od jakiegoś czasu, wiedziałam o jego chorobie podczas zdjęć. Niedawno otrzymałam wiadomość o tym, że odszedł

[...]

Jestem pewna, że została po nim dziura, która będzie długo paliła jego bliskich. Już nigdy nie będzie takiego spotkania, w takim gronie jak na tych zdjęciach. Jak to jest, że pomimo, że znałam go tylko z okazji tej sesji – jest w mojej głowie i też czuję tę dziurę? Mam nadz, że tam gdzie jest  Marek jest mu dobrze, nic nie boli i że można jeździć na rowerze :)  Poza tym zebrało się tam już całkiem niezłe towarzystwo – mam nadz, że wszyscy się już znają i nas pilnują. 

IMG_0821a IMG_0495a IMG_0785a IMG_0444a IMG_0564a IMG_0838a

 

Comments are closed.